Yüksekokulumuzun Tarihçesi


Üniversitemizin kurulduğu 1982 yılında Yabancı Diller Koordinatörlüğü olarak başlamış ve faaliyetlerini Ortak Zorunlu Dersler Bölüm Başkanlığı olarak devam etmiştir. 27 Mart 1997 yılında Bakanlar Kurulu’nca Yabancı Diller Yüksekokulu olarak kurulmuş ve 18 Ağustos 1998 günü resmen Yabancı Diller Yüksekokulu olarak faaliyetine başlamış ve halen bu işlevi sürdürmektedir.

Yüksekokulun amacı hazırlık eğitimi verilen Fakülte, Yüksekokul ve Enstitülerin öğrencilerinin yabancı dildeki derslerini takip edecek düzeye getirmektir.

Üniversitemiz bünyesindeki fakülte, yüksekokul ve enstitülerin yabancı dil programlarının planlanması, organizasyonu ve yürütülmesi görevlerini üstlenen Yüksekokul’da, Üniversitemiz birimlerindeki mevcut hazırlık sınıfı öğrencilerine yabancı dil (İngilizce, Fransızca, Almanca, Rusça) eğitimi verilmektedir.

Üniversitemizin Tınaztepe Kampüsünde yer alan eğitim binasında, dil eğitimi için gerekli ve günümüz teknolojilerine uygun görsel – işitsel donanımlar mevcuttur. Örneğin, sınıflarımızda ses sistemi ve 3 Yabancı Dil Laboratuvarı. Deneyimli Akademik Kadrosu ve kalifiye İdari Personeliyle kaliteli bir eğitim – öğretim sunulmaktadır.

Font Büyüt
Arka Plan Rengini Değiştir