2. Ara Sınav Uygulama

Yayınlanma Tarihi: 02-01-2020

Tüm Örgün Öğretim ve 2. Öğretim öğrencilerimize duyurulur:

 

*2019-2020 2. Ara sınav için okulumuzun internet sayfasından sınav tarih, yer ve saatlerinizi öğrenebilirsiniz. (8-9 Ocak 2020 Çarşamba ve Perşembe olan “TEST SINAV SORULARININ SINIFTA ÇÖZÜLMESİ, RD/WR/LST İNCELEME VE TUTANAKTAKİ NOTLARIN ÖĞRENCİLERE DUYURULMASI” anında test sınav soruları öğrencilerle çözülecek, tutanaklardaki notlar öğrencilere duyurulacak ve sınav kâğıtları öğrencilere gösterilecektir. DEBİS’te ilan edilecek olan notlarınızı görmüş olduğunuz sınav kâğıtlarınızdaki notlarınızla kıyaslayınız. Bir tutarsızlık olduğu takdirde 5 İŞ GÜNÜ İÇERİSİNDE MADDİ HATA DİLEKÇESİ İLE ÖĞRENCİ İŞLERİNE BAŞVURMANIZ GEREKMEKTEDİR.)

 

*  Dinleme sınavı esnasında binanın giriş kapıları kapatılacağı için sınav başlama saatinden önce sınav salonunuzda olmanız gerekmektedir. Geç kalanlar içeri alınmayacaktır.

 

* Dinleme sınavının C bölümünde dinleyeceğiniz parçaya göre boşlukları aşina olduğunuz kelimelerle doldurmanız gerekmektedir ve bu bölümde yazım hatası yapılırsa puan verilmeyecektir. Bu bölümde yönergede boşlukları tek kelimeyle doldurun diyorsa, boşluğa fazladan “a/an/the” dahi yazmamalı, boşlukları sadece tek kelimeyle doldurmalısınız. Eğer daha fazla kelimeyle boşlukları doldurmanız bekleniyorsa, yönergede bu mutlaka belirtilecek ve boşluk sayısı da ona göre verilecektir.

 

*  Sınavın Okuma ve Test bölümleri peş peşe uygulanacağından Okuma ve Test bölümleri arasında dışarı çıkılamayacaktır.

 

*Sınavlarda öğrencilerin cep telefonları KAPALI konumda mutlaka toplanacaktır. Bunun haricinde sınava HER TÜRLÜ SAAT VE ELEKTRONİK AYGITLA GELİNMESİ YASAKTIR.

 

 

Üzerinde açık ya da kapalı şekilde cep telefonu veya herhangi bir elektronik aygıt bulunan öğrenciye kopya işlemi uygulanıp sınavı geçersiz sayılacaktır.

 

* A kuru öğrencileri, konuşma sınavının 3. bölümünde verilen ipuçlarını kullanarak birbirilerine soru sorup diyalog oluşturacaklardır.

 

* Tüm kur öğrencileri konuşma sınavına 12.00’de başlayacak, ancak listenin 16. sırasından itibaren öğrenciler sınava 13:20’de gireceklerdir.

 

*Şube temsilcileriyle yapılacak olan toplantımız tüm örgün ve 2. öğretim şube temsilcileriyle 6 Ocak 2020 Pazartesi günü 12.00-12.45 saatleri arasında YDY Konferans Salonunda olacaktır.

DEÜ YDY KOORDİNATÖRLÜK

02.01.2020

 


Font Büyüt
Arka Plan Rengini Değiştir