2017-2018 MEB-YLSY Programı

Yayınlanma Tarihi: 20-07-2018

2017-2018 MEB YLSY PROGRAMI YURT İÇİ DİL ÖĞRENİMİ İÇİN 2.DÖNEM IELTS KURSLARIMIZ İÇİN DUYURUMUZDUR

1416 sayılı kanun kapsamında yurtdışında lisansüstü öğrenim görecek öğrencilerin yabancı dil eğitiminde (TOEFL, IELTS ) 2008 yılından beri Milli Eğitim Bakanlığı ve Üniversitemiz işbirliği ile kesintisiz olarak Dokuz Eylül Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu etkin bir rol almıştır.

Okulumuz bu proje dâhilindeki tüm çalışmalarda kesintisiz bir şekilde sorumluluk almış; 2014-2015 döneminde yurtiçi dil kursları arasında (11 üniversite) eğitim kalitesi, sağlanan olanaklar ve pek çok başka kriterde diğer üniversitelerin önüne geçerek bursiyerler tarafından birinci seçilmiştir. Bu başarı, projeyi yürüten ekibimizin özverili çalışmaları, okulumuzun bu projeye gösterdiği büyük özen ve üniversitemizin bu projeye gösterdiği sonsuz destek ile gerçekleşmiştir. Gösterilen çalışma ve özverinin başarı ile sonuçlanması üniversitemiz adına gurur vericidir.

Bu projede görev aldığımız günden beri sağladığımız Yurt İçi Dil Kursu’na katılan bursiyerlerin tamamı eğitimlerini sürdürecek skorları atanan eğitim süresinde almayı başarmışlardır.

05.06.2017 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan 1416 SAYILI KANUN VE BUNA BAĞLI YÖNETMELİK UYARINCA YURTDIŞINDA LİSANS VE LİSANSÜSTÜ ÖĞRENİM GÖREN ÖĞRENCİLERE YAPILACAK ÖDEMELER HAKKINDA

TEBLİĞ 8.Madde (Yurt içinde dil öğrenimi) gereğince geçmiş senelerden farklı olarak bu yıl bursiyerlerin tercihlerine göre dil eğitiminin düzenleneceği anlaşılmaktadır.

Bu çerçevede, okulumuz bu yıl da alanında uzman Türk ve yabancı uyruklu öğretim elemanlarından oluşan kadrosuyla, bursiyerlerin uluslararası IELTS ve TOEFL sınavlarında başarı kazanmalarına yönelik eğitim vermeyi planlamaktadır.

Bunlara ek olarak, kurs süresince, bursiyerlerimize eğitim alacakları ülkeler, öğrenim görecekleri üniversiteler ve girecekleri uluslararası sınavlar hakkında bilgilendirme seminerleri düzenlenecektir. Dokuz Eylül Üniversitesi’nde eğitim görecek bursiyerlerimiz, yemekhane, kütüphane ve bilgisayar laboratuvarı olanaklarından faydalanabileceklerdir.

2.Dönem IELTS kursumuz hafta içi günlerde düzenlenecek ve dersler 09.15-13.10 arası olacaktır. Ağustos ayı için öğleden sonra da dersler yapılacaktır. Kursumuzda önceki MEB projelerinde uygulanan program yürütülecektir.

 İkinci 4 aylık kurs dönemimiz 13.08.2018-30.11.2018 olarak belirlenmiştir.
 2.dönem kursumuza ön kayıt son tarihi: 25.07. 2018’dir.
 2.dönem yeni kaydolan bursiyerler için seviye tespit sınavı:
10.08.2018 Cuma günü saat: 10:00 DEU YDY Binası – Lab 1’de yapılacaktır.
 2. dönem kayıtları için telefon ile MEB-YLSY Kurs koordinatörlüğü ile iletişime geçmeniz
yeterlidir.

MEB-YLSY Kurs Koordinatörlüğü irtibat numarası:
0 232 301 08 45 Murat Yolaçar
E-posta yoluyla iletişim için: ozturk.ozlem@deu.edu.tr (Öğrt.Gör. Dr. Özlem Öztürk)

 


Font Büyüt
Arka Plan Rengini Değiştir